środa, 17 lipca 2013

Nie da rady bez czekolady


Autor: Carolne Pitcher
Ilość stron: 199
Recenzja
No i masz! Star wlokła się nogą za nogą w stronę przystanku, gdy zza zakrętu wyskoczył nasz autobus i przerwał jej bujanie w obłokach, brumbrumbrum!
- Szybko, Star, ruszaj się! - wrzasnęłam.
W ostatniej chwili uniknęła zmiażdżenia z drzwiami, które właśnie się zamykały.
- Rewelacja, Star! - ryknął Zbyt Okropny By O Nim Myśleć, zwłaszcza tak wcześnie rano. Olać go!
- Cześć, Star. Gotowa na E-dzień? - spytałam, gdy sadowiła się przede mną.
Dziś był E-dzień, początek egzaminów,całego ogromniastego mnóstwa egzaminów. Przypominał sadzawkę ciemną od oślizgłych wodorostów. Tylko jedna rzecz mogła przebić się przez te mroczne gęstwiny niczym reflektor. Piękny Nieznajomy. On był najlepszy z całego autobusu. On był w ogóle najlepszy!
Nie da rady bez czekolady to dziennik czekoladoholiczki, w którym wyjawia ona światu swój wstydliwy sekret (niestety jedna osoba już ją poznała - i jest nią oczywiście Zbyt Okropny By O Nim Myśleć!). Wstydliwy sekret musi być ukrywany przez cały tydzień. Lecz gdy przychodzi weekend...
Moja opinia
Szczerze? Ta książka spodobała mi się średnia, ale nie mówię, że wam się nie może spodobać. Więc Em (nasza główna bohaterka) koniecznie chce się spotkać z Pięknym Nieznajomym, to przysłania jej oczy na życie jej przyjaciółki Star, które powoli legnie w gruzach... Jest jeszcze Lizzi, Która tak samo jak Em jest zajęta swoimi sprawami inie widzi co się dzieje z jej przyjaciółką... Ale pod koniec wakacji wszystko się ułoży!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz