sobota, 17 sierpnia 2013

Ścieszki Avenidów


Autor: Agnieszka Grzelak
Ilość stron: 292
Recenzja
Trzecia część - po "Herbacie szczęścia" i "Córce Szklarki" - pełnej niezwykłych przygód powieści z magicznego cyklu Blask Corredo.
Życie Mori upływa spokojnie w rodzinnym zamku Versathis. Pod wpływem nagłego impulsu Mori postanawia się usamodzielnić. Przeprowadza się i zaczyna zarabiać, malując obrazy i wyrabiając biżuterię. Krążąc po ulicach, bezskutecznie wypatruje przystojnego młodzieńca, poznanego na ślubie Laszti. Dzięki wstawiennictwu głównego rysownika Królewskiej Pracowni Atlasów otrzymuje pozwolenie na korzystanie ze zbiorów Królewskiej Biblioteki. Studia nad opasłymi księgami przerywa jej niezwykłe zaproszenie do krainy Avenidów - istot zamieszkujących wnętrza książek. Pokusa jest olbrzymia, zwłaszcza, że istnieje szansa obejrzenia tajemniczego miasta Xtilac, a być może także od dawna upragnionego Corredo. Jakie będą konsekwencje przekroczenia świata Avenidów? Co kryje się wewnątrz ksiąg?
Moja opinia
Bardzo wciągnęła mnie ta seria już przygotowywuję się do przeczytania dalszych części... Mori z nowo poznanymi Avenidami wchodzi do książki towarzyszy jej Dark. Wśród ścieżek książki zostaje porwana do świata zamieszkanego przez króla Arxta, który chce żeby dziewczyna była jego żoną. Mori próbuje się z stamtąd wydostać, a Dark zaczyna ją szukać... Po prostu nie umiem dalej tego opisać bo w końcu niechcący zdradzę wam wiele szczegółów, które wy sami musicie poznać czytając tę książkę!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz